Tüm şifa öğretileri, yaşamın sürdürülmesinde ve vücuda enerji verilmesinde kalbin çok önemli olduğunu kabul eder. Düzgün işleyen bir kalp olmadan uzun süre hayatta kalamazsınız. Kalbinizi kendinize ve başkalarına sevgiyle iletişime açmadan muhtemel potansiyelinize ulaşamazsınız.

Karşılıksız vermek, almaktır ve merhamet, şefkat ve nezaket gerektirir. Hayatınızı, kendiniz ve başkaları için koşulsuz bir sevgiyle yaşamak, stresi yönetmenin ve ilişkilerinizde ve işinizde gerçek anlamı bulmanın önemli bir unsurudur. Nezaket ve şefkatle hareket ettiğinizde, başkalarına verebilir ve evrenden gerçek hediyelerinizi alabilirsiniz.

Daha Fazla Sevgi ve Şefkat için Kalp Çakrasını Dengeleme

Kalp, vücutta birçok fiziksel ve enerjisel yolun kesiştiği ve etkileşime girdiği çok önemli bir enerji merkezidir. Bu etkilerin birleşmesiyle, kalbin vücudun ve sağlığın diğer birçok yönünü etkilemesini sağlar.

Dördüncü veya kalp çakrası, yedi çakranın merkezinde yer alır. Kalp çakrasının Sanskritçe adı Anahata’dır, yani “yaralanmamış” veya “yapılmamış” anlamına gelir. Bu, madde dünyası ile ruh dünyasını dengeleyen, fiziksel ve ruhsal alemin buluştuğu bir alandır. Acılarımızın ve incinmelerimizin altında sınırsız şefkat ve sevgi vardır. Kalp çakranızı dengelemek, geçmiş şikayetlerin salıverilmesine izin verir, böylece incinmenin, kırılmanın olmadığı saf sevgiye yer açabilirsiniz.

Geçmişinizden gelen incinmiş duyguları bıraktığınızda, kalbinizi koşulsuz sevgiye açmaya başladığınızda şefkat ve nezakete adım atabilirsiniz. Nezaket, sizi birbirinize bağlayan bir enerjidir. Merhamet, kendinizle, etkileşimde bulunduğunuz kişilerle ve etrafınızdaki dünyayla olan bağlantılarınızı geliştirir. Hayata kendinize veya başkalarına karşı yargılamadan yaklaştıkça, yaşam algınızda ve deneyimlerinizde bir değişim olduğunu fark edeceksiniz.

Koşulsuz Sevgiyi Deneyimlemek için Bir Farkındalık Egzersizi

Kendinize ve başkalarına karşı nezaketi günlük bir alışkanlık haline getirin! Bu meditasyonu kalbinizi koşulsuz sevgiye açmak ve öz-şefkati geliştirerek ve otantik benliğinizi yaşamınızda nezaket inşa etmek için kullanın. İçinize bakıp kendinizi gözlemlemek için zaman ayırırken, kalp merkezinize enerji verin ve odağınızı kalbinize verin. Yaratıcılığınızı kendinize ifade etmek için kalbinizle şefkat ve sevgiyle bağlantı kurun.

Rahatsız edilmiyeceğiniz bir yerde dikkatinizi dağıtmadan kendinize zaman ayırın. Gözlerinizi kapatın ve hayatınızda sizi inciten veya strese sokan zor bir durumu hatırlayın. Bu anıyla bedeninizdeki sıkıntıyı ve duygusal rahatsızlığı hissedin.

Bunun bir stresli, duygusal acı verici bir anınız olduğunun farkında olun. Bu geçmişteni anın, hatıranın acı verdiğini, stresli olduğunu kabul edebilirsiniz. Hatta yüksek sesle “ahh”, “off”, “bu acıtıyor”, “acı çekiyorum” gibi feryat edebilirsiniz.

Stres, mücadele, haksızlık ve ıstırap deneyimlerinin, sizi insanlığınıza bağlayan, ancak sizi bunaltması gerekmeyen yaşamın bir parçası olduğunu kabul edin. Yalnız olmadığınızı unutmayın. tüm insanların hayatlarında mücadele ettiklerini ve bu ıstırap, acı, kötü olayların sizin daha az değerli, kötü, cezalandırılmış veya yalnız olduğunuz anlamına gelmez.

Gözleriniz kapalıyken ellerinizi kalbinizin üzerine koyun. Birkaç derin nefes alın ve vücudunuzda gevşetin. Nefes verirken, stresin dağıldığını ve vücudunuzu terk ettiğini hissedin. Göğsünüzde duran ellerinizin yumuşak dokunuşunu ve sıcaklığını hissedin. Ellerinizde sıcacık, rahatlatıcı, nazik bir yeşil ışığın oluştuğunu ve kalbinize yayıldığını hissedin. Bu şifayı kendinize verin. Bu nazik, iyileştirici yeşil enerjinin sizin ellerinizden size akmasına, tüm vücudunuza yayılmasına ve ihtiyaç duyulan yere sakinlik ve şifa getirmesine izin verin.

Kendinize nezaket göstermek için şu anda ne duymaya ve hissetmeye ihtiyacınız olduğunu sorun.
Kendinize, “Kendime karşı nazik olabilir miyim?” diye sorun.

Kendi durumunuza yani sizi yaralayan en uygun soruları sorun, örneğin:
“Kendimi affedebilir miyim?”
“Güçlü olabilir miyim?”
“Kendime karşı merhametli olabilir miyim?”
“Deneyimlerimden ders alabilir miyim?”
“Kendimi şu anda olduğum gibi kabul edeyim mi?”
“Sabırlı olabilir miyim?”
“Kendime ihtiyacım olan nezaket ve şefkati verebilir miyim?”

Kendinizi bunalmış, umutsuz, stresli veya zor durumlarla mücadeleye sıkışmış hissettiğinizde bu meditasyonu kullanabilirsiniz. Bu zor durumlarda, bu meditasyon ile farkındalığınızı yükseltecek ve en çok ihtiyacınız olduğunda koşulsuz sevgiyi kalbinizde uyandırmasına izin verin.

Düzenli uygulama ile tüm blokajları ortadan kaldırabileceğinizi ve kalp çakranızı daha fazla koşulsuz sevgiye, şefkate, affetmeye ve minnettarlık deneyimlediğinizi göreceksiniz.

Kalp çakra enerjiniz daha dengeli hale geldikçe, kendinizi huzurlu ve kendinize ve kendinize ve başkalarına daha derinden bir sevgiyle bağlı hissedeceksiniz. Kalp merkezinizle temasa geçmek ve kalbinizi açmak, gerçek içsel bilişinizi daha derinden dinlemenize ve her zaman orada olan yaşam akışına bağlanmanıza olanak tanır.

  1. Osman S. Kasım 8, 2022 at 11:14 am - Reply

    Severek takip ediyoruz

Son Yorumlar

Hizmetlerimiz

Sorunlarınızı Bizimle Paylaşın, Çözümlerimizle Özgürlüğe Doğru Adım Atın!
Mesaj Gönder