Taç Çakra (Sahasrara)

Taç Çakra 7. ve son çakradır. Başın tepesinde bulunur. Bu noktanın enerjinin vücuda girdiği yer olduğu söylenebilir. Taç çakra kirlendiğinde yada dengesiz çalışmaya başladığında, enerji diğer çakralara sistemlice ilerliyemez. Taç çakra, çakra merdiveninin tepesi olarak kabul edilir, yani kök çakra bizi Dünya'ya bağlarken Taç çakra evrene bağlar.

Taç çakra maneviyatı, ruhsal bağımızı temsil eder. Aydınlanmanın kaynağıdır. Yüksek benliğinizle bağlantı kurmayı sağlar. Manevi içgörü ve farkındalığın temelidir.

Dengesiz ve kirlenmiş bir taç çakrası ruhsal sorunlara ve fiziksel sağlık sorunlarına yol açabilir. Çakrada az çalışma gibi bir sorun varsa depresyona, yorgunluğa ve migrene neden olabilir. Yaşam amacımızdan kopuk ve belirsizlik korkusu hissetmemize neden olabilir. Aynı zamanda açgözlülüğe de yol açabilir.
Aşırı çalışan taç çakra ise, can sıkıntısı ve seçkincilik ve fiziksel olarakta daha çok ışığa duyarlılık veya nörolojik bozukluklar gibi fiziksel sorunlar yaşatabilir.  Taç çakranın dengesizliği, akıl sağlığı ve uyku sorunları gibi daha ciddi sorunlara da yol açabilir.

Dengeli ve temiz bir taç çakra ile yaşamdaki her şeyin bağlantılı olduğunu göreceğimiz ve birliği deneyimliyeceğimiz söylenir. hepimiz birliğin parçalarıyız ve birlik her birimizin içindedir. Kendimizin ötesine bakabilecek ve özverili davranabileceğiz. Birliği hissedecek, özgür ruhu hissedecek ve muhtemelen ilahi olanla bağlantı kuracağız. Farkındalığımızı arttırabilir ve hayatımızda kurduğumuz herşeyin bizim eserimiz seçimlerimiz olduğunun idrakına varacağız.

Bu ulaşılamaz gibi görünebilir, ancak hepimiz bu noktaya gelmek için çabalayabiliriz. Aşağıda, taç çakrayı dengelemek arındırmak ve ilahi hedefimize ulaşmak için bazı teknikler bulunmaktadır.

Taç Çakra / Sahasrara / Jüpiter / Marduk
Yağ: Anason tohumu, fesleğen, meşe yosunu, lotus, günlük
Renk: Menekşe rengi
Element: Kaynak
Olumlamalar:
Her şeyde birliği deneyimliyorum.
Kendimi ilahi olana teslim ediyorum.
Ben varlığımın en yüksek yönü ile uyumluyum.
İlahı ışık ve sevgi içimden akıyor.
Tanrısallık içimizde bulunur.
Yeni fikirlere açığım.
İhtiyacım olan bilgi bana geliyor.
Dünya benim öğretmenim.
Daha yüksek bir güç tarafından yönlendiriliyorum.
İç bilgelik tarafından yönlendiriliyorum.

Odaklan Taç çakrayı hisset, Taç çakradan nefes al. Nefes verirken güç kelimesi (Marduk -> MMAARRDDZZUUKK) titret (10 kez yada katı)

Mantra: Om Brim Brihaspatya Namah

Sorunlarınızı Bizimle Paylaşın,

Çözümlerimizle Özgürlüğe Doğru Adım Atın!

Her adımınızda, içsel aydınlanmanın ışığı sizi yönlendirsin; zihninizi açan, ruhunuzu besleyen ve kalbinizi genişleten bir yolculuk sizi bekliyor.

Her bir yolculuk, bir adım atmakla başlar ve biz bu yolculuğunuzda size eşlik etmek için buradayız. Sorularınız, düşünceleriniz, deneyimleriniz bizim için önemli. Paylaşmak istediğiniz her şeyi yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ya da telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizin sesinizi duymak, hikayenizi dinlemek ve yolculuğunuzda size rehberlik etmek bizim için bir ayrıcalıktır. Biz buradayız, sadece bir mesaj kadar yakınınızdayız.

İletişim Bilgileri